Բաքուն ցանկանում է բալիստիկ հրթիռների արտադրության տեխնոլոգիաներ գնել
Ադրբեջանը մտադիր է փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռների արտադրության տեխնոլոգիաներ գնել: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ռազմարդյունաբերության նախարար Յավեր Ջամալովը:
«Մենք բանակցում ենք աշխարհի առաջատար ընկերությունների հետ` Ադրբեջանում 280 կմ հեռահարության բալիստիկ հրթիռների արտադրության տեխնոլոգիաներ կիրառելու շուրջ»,-ասել է Ջամալովը լրագրողների հետ զրույցում, հայտնում է «Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը»:
Նա նշել է, որ այժմ Ադրբեջանն աշխատում է ռազմական նշանակության 125 նոր անվանումների ստեղծման վրա: «Գերակա նախագծերի թվում են «օդ-ցամաք», «օդ-օդ», «ցամաք-ցամաք» համակարգերի հրթիռների մշակումը»,-ասել է նախարարը:

Azerbaijan Intends to Produce Ballistic Missiles with a Range of 280 km
Azerbaijani Defense Industry Minister Yavar Jamalov said the country is in talks on bringing technology of ballistic missiles with a range of 280 km to Azerbaijan, azernews.az reports.
''Today, negotiations are underway with several leading manufacturers of military equipment on acquisition of various missile technologies,'' he said.
Jamalov noted that the priority projects of the Defense Industry Ministry covers 125 items of military production, which are under the development work. Moreover, the work also covers "ground-to-air", "air-air", and "ground-to-ground" missiles.