Հայաստանը հաստատել է «Մանկական եվրատեսիլ»-ին մասնակցությունը
17 երկիր հաստատել է իր մասնակցությունը 2016 թվականի նոյեմբերի 20-ին կայանալիք «Մանկական եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին, որը կանցկացվի Մալթայում:
Ինչպես տեղեկացնում են Եվրոպական հեռարձակողների միությունից,  մասնակիցների ցանկում են Հայաստանը, Ռուսաստանը, Ալբանիան, Ավստրալիան, Բելառուսը, Բուլղարիան, Կիպրոսը, Վրաստանը, Իռլանդիան, Իսրայելը, Իտալիան, Մալթան, Մակեդոնիան, Նիդերլանդները, Լեհաստանը, Սերբիան և Ուկրաինան:
Նշվում է, որ Լեհաստանը 10 տարվա ընդմիջումից հետո առաջին անգամ է մասնակցության հայտ ներկայացրել, իսկ Իսրայելը քառամյա դադարից հետո վերադառնում է մրցույթ:

Армения подтвердила участие в "Детском Евровидении"
Участие в музыкальном конкурсе "Детское Евровидение" 2016 года, который пройдет на Мальте 20 ноября, подтвердили 17 стран, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Европейского вещательного союза (ЕВС).
В списке участников - Россия, Албания, Армения, Австралия, Белоруссия, Болгария, Кипр, Грузия, Ирландия, Израиль, Италия, Мальта, Македония, Нидерланды, Польша, Сербия и Украина.
Впервые за 10 лет заявила об участии в конкурсе Польша, возвращается к участию после четырехлетнего перерыва Израиль, говорится в сообщении. Конкурс пройдет в 14-й раз.