Dendy-ն «վերադառնում է»
Ճապոնական Nintendo ընկերությունը նոյեմբերին կթողարկի կոպմյուտերային հայտնի Dendy խաղի նոր տարբերակը: Այն կկոչվի «մինի- famicom» (famicom՝ family computer, համակարգիչ ընտանիքի համար): Այս մասին հաղորդում է BBC գործակալությունը:
Սարքավորումը ներառում է երկու մինի-վերահսկիչ, որոնք երաշխավորում են միմիայն օրիգինալ ծրագրերի ներդրման հնարավորություն: Այն ներկայանում է 30 խաղային ծրագրերով:
Խաղ-համակարգիչները վաճառքի կհանվեն նոյեմբերի 10 –ից: Նախնական գինը կկազմի 5980 ճապոնական իեն (մոտ 60 ամերիկյան դոլար):
Հիշեցնենք, որ Dendy-ն 1992թ.-ից արտադրված և նախկին ԽՍՀՄ երկրների շրջանում, այդ թվում՝ նաև Հայաստանում բավական մեծ տարածում ունեցող խաղ էր:

Компания Nintendo в ноябре выпустит в Японии обновленную версию игровой приставки Dendy. Она называется "мини-famicom" (сокращение от family computer, компьютер для всей семьи), передает BBC.
В приставку встроены два мини-контроллера, гарантирующие возможность установки и обновления только оригинального программного обеспечения. На игровую приставку предустановлено 30 игр.
Приставка поступит в продажу 10 ноября, ее предварительная стоимость - 5980 японских иен (около 60 долларов).
Геймеры из других стран смогут заказать ее доставку в японских магазинах.
Dendy - известнейшая игровая приставка японской компании Nintendo. Она выпускалась с конца 1992 года и была очень популярна в республиках бывшего СССР, в том числе и в Армении.