Փարիզի քաղաքապետն Արևի քաղաք Երևանից կտանի հաճելի շատ հուշեր
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և նրա գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության անդամների հետ միասին շրջել է գիշերային տոնական Երևանում, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական էջը:
Երկու մայրաքաղաքների ղեկավարները նախ այցելել են Հանրապետության հրապարակ, հետևել երգող շատրվանների աշխատանքին: Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ հանգստի այս գոտին մայրաքաղաքի բնակիչների և հյուրերի ամենասիրված վայրերից է և մշտապես մարդաշատ է:
Հրապարակում մեկնարկած ֆլեշմոբի մասնակիցներն իրենց յուրօրինակ ողջույնն են հղել երկու քաղաքապետերին և պարի հրավիրել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյին:
Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին՝ ջերմ հյուրընկալության ու գիշերային Երևանն անձամբ ներկայացնելու համար, Անն Իդալգոն Երևանից ստացած իր հիացական տպավորությունն է փոխանցել Տարոն Մարգարյանին ու ընդգծել, որ իսկապես տպավորված է Երևանի գեղեցկությամբ, հյուրընկալությամբ, ջերմությամբ ու հարմարավետությամբ և Արևի քաղաք Երևանից Փարիզ կտանի հաճելի շատ հուշեր:

Mayor of Paris Will Leave City of the Sun (Yerevan) Full of Pleasant Memories
Yerevan Mayor Taron Margaryan together with Paris Mayor Anne Hidalgo and the members of the official delegation headed by her walked about the night Yerevan, official page of Yerevan Municipality reports.
The leaders of the two capitals first of all visited Republic square, watched the singing fountains. Yerevan Mayor noted that this recreation zone is one of the most favourite places of townspeople and guests of the capital so it's always crowded.
The participants of the flash-mob started in the square sent their special greetings to the mayors and invited Paris Mayor Anne Hidalgo to dance.
Expressing gratitude to Yerevan Mayor for warm welcome and showing night Yerevan Anne Hidalgo shared her admiration towards Yerevan stressing that she is really impressed with the beauty, hospitability, warmth and comfort of Yerevan and that she will leave the City of the Sun full of pleasant memories.