Դամասկոսը հուսով է, որ Մոսկվան կազդի Սիրիայի նկատմամբ Թուրքիայի քաղաքականության փոփոխման վրա. Ասադ
Դամասկոսը հուսով է, որ Ռուսաստանը կազդի Սիրիայի հակամարտության նկատմամբ Թուրքիայի քաղաքականության փոփոխման վրա: Այս մասին հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը՝ «Комсомольская правда» թերթին տված հարցազրույցում, որից հոկտեմբերի 13-ին մասեր են հրապարակվել Սիրիայի ղեկավարի դիվանատան կայքում:
«Մեր միակ հույսը կապված է Ռուսաստանի հետ այն առումով, որ նա կարող է ազդել Թուրքիայի քաղաքականության փոփոխման վրա»,-ասել է Սիրիայի նախագահը:
Այդ համատեքստում Ասադը դրականորեն է արտահայտվել Ռուսաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների նորմալացման վերաբերյալ։

Асад: Дамаск надеется, что Россия повлияет на изменение политики Турции к Сирии
Дамаск надеется, что Россия повлияет на изменение политики Турции в отношении конфликта в Сирии. Об этом заявил президент Сирии Башар Асад в интервью газете "Комсомольская правда", выдержки из которого опубликованы в четверг на сайте канцелярии главы САР, передает ТАСС.
"У нас единственная надежда на Россию, что она может повлиять на изменения в политике Турции (по отношению к сирийскому конфликту)", - сказал президент Сири.
В этом контексте Асад позитивно высказался относительно нормализации отношений между Россией и Турцией.