Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է Թաիլանդի Թագավորության թագուհի Սիրիկիտին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Թաիլանդի Թագավորության թագուհի Սիրիկիտին՝ Թաիլանդի թագավոր Բհումիբոլ Ադուլյադեջի մահվան կապակցությամբ, հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Նորին Մեծություն Բհումիբոլ Ադուլյադեջի կորուստը մեծ վիշտ է ինչպես թագավորական ընտանիքի, այնպես էլ Թաիլանդի ողջ ժողովրդի համար: Նա բացառիկ դերակատարում է ունեցել բարեկամ Թաիլանդի քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կյանքում: Թագավոր Ադուլյադեջը ժամանակակից աշխարհի և Ասիայի այն մեծ առաջնորդներից էր, որի տեսլականների և վճռական կամքի շնորհիվ ապահովվեցին Թաիլանդի շարունակական առաջընթացն ու բարգավաճումը, ամրապնդվեց երկրի միջազգային հեղինակությունը:
Այս ծանր պահին խորին ցավակցությունն եմ հղում Ձերդ Մեծությանը, Թագավորական ընտանիքին և Թաիլանդի ժողովրդին` մաղթելով ոգու տոկունություն և համերաշխություն»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования королеве Таиланда Сирикит
Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования королеве Таиланда Сирикит в связи с кончиной короля Пхумипона Адульядета, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Потеря Его Величества Пхумипона Адульядета - большое горе как для королевской семьи, так и для всего народа Таиланда. Он имел исключительную роль в политической, экономической и культурной жизни дружественного Таиланда. Король Адульядет принадлежит к числу великих лидеров современного мира и Азии, благодаря видению и твердой воле которого был обеспечен непрерывный прогресс и процветание Таиланда, укрепился международный авторитет страны.
В этот тяжелый час направляю соболезнования Вашему Величеству, Королевской семье и народу Таиланда, желая стойкости духа и солидарности", - сказано в телеграмме соболезнования Президента РА.