10 մլն եվրո՝ թուրք-բուլղարական սահմանին պատի կառուցման համար
Բուլղարիայի կառավարությունը հավանություն է տվել Թուրքիայի հետ սահմանի երկայնքով պատի կառուցման համար շուրջ 10 միլիոն եվրո հատկացնելու առաջարկին: Նախատեսվում է, որ ժամանակավոր պատը պետք է դադարեցնի անօրինական ներգաղթյալների հոսքը:
«Կառավարությունը հավանություն է տվել թուրք-բուլղարական սահմանին ժամանակավոր արգելապատնեշ կառուցելու համար 20 միլիոն լեվ (շուրջ 10 մլն եվրո) հատկացնելուն: Միջոցները կտրամադրվեն Բուրգասի, Խասկովի և Յամբոլի շրջանների վարչությունների կողմից»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Болгария выделит 10 миллионов евро для стены на границе с Турцией
Болгарское правительство в среду одобрило выделение еще 20 миллионов левов (более 10 миллионов евро) на строительство временной стены на границе с Турцией, которая должна остановить поток нелегальных мигрантов, говорится на сайте правительства страны, передает РИА Новости.
"Правительство одобрило выделение из бюджета дополнительных средств в размере 20 миллионов левов на возведение временного заградительного сооружения на болгарско-турецкой границе. Средства будут предоставлены администрациям Бургасской, Хасковской и Ямбольской областей", - говорится в сообщении.