Օլանդը Brexit-ի հարցում «կոշտ» բանակցություններ է խոստանում Թերեզա Մեյին
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը զգուշացրել է Մեր Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին, որ ԵՄ կազմից Բրիտանիայի դուրս գալու հարցում Բրյուսելը «կոշտ» դիրքորոշում կորդեգրի, հայտնում է gazeta.ru-ն:
«Եթե միսիս Թերեզա Մեյը «կոշտ» Brexit է ցանկանում, ապա բանակցությունները ևս կոշտ կլինեն», - հայտարարել է Օլանդը:
Նշենք, որ Լոնդոնը, ԵՄ կազմից դուրս գալու պաշտոնական գործընթաց չսկսելով, ԵՄ իր գործընկերներին անորոշության մեջ է պահում: Հայտնի է, որ Բրիտանիայի վարչապետը դա չի պատրաստվում անել մինչև 2017 թվականի մարտ:

Олланд пообещал Терезе Мэй "жесткие" переговоры по Brexit
Президент Франции Франсуа Олланд предупредил премьер-министра Великобритании Терезу Мэй, что Евросоюз займет жесткую позицию в переговорах по Brexit. Об этом сообщает gazeta.ru.
"Я сказал это твердо: если миссис Тереза Мэй хочет "жесткий" Brexit, то и переговоры будут "жесткими", - заявил французский президент.
Отмечается, что Мэй держит партнеров по Евросоюзу в неопределенности, поскольку Британия так и не запустила формальный процесс выхода страны из ЕС. Известно, что британский премьер не собирается делать это раньше конца марта 2017 года. По словам самой Мэй, в интересах и Британии, и Евросоюза работать тесно вместе.