Ադրբեջանական կողմը կիրառել է դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 900 կրակոց: Հյուսիսային, հարավային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (83 կրակոց):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 23 на 24 октября на карабахско-азербайджанской границе  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 50 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 900 выстрелов.
На северном, южном и восточном направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки "Истиглал" и "СВД" (83 выстрелов).
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают успешно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.