Ադրբեջանական կողմը կիրառել է դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 900 կրակոց: Հյուսիսային, հարավային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (83 կրակոց):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

According to operative data, on the night of October 24 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire regime for 50 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing over 900 shots in the direction of the Armenian positions.
On the northern, southern and eastern areas of the Karabakh-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces also used sniper rifle "Istiglal" and "SVD" (83 shots).
NKR divisions of Defense Army carry out a full inspection at the forefront and continue to successfully fulfill combat tasks assigned to them.