«Վրացական երազանք»-ը խորհրդարանում սահմանադրական մեծամասնություն է ստացել
Վրաստանում կիրակի կայացած խորհրդարանական ընտրությունների 2-րդ փուլի արդյունքների համաձայն՝ «Վրացական երազանք» կուսակցությունը սահմանադրական մեծամասնություն է ստացել խորհրդարանում, հայտնում է Интерфакс-ը:
Ըստ Վրաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների՝ 50 միամանդատ շրջանից 48-ում հաղթել են այս կուսակցության թեկնածուները: Մյուս 2 շրջանում հաղթել են անկախ թեկնածուները:
Այսպիսով, խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում իշխող կուսակցությունը 150 տեղանոց խորհրդարանում ստացել է 115 մանդատ, ինչը սահմանադրական մեծամասնությունից 2-ով ավելի է:

"Грузинская мечта" получила конституционное большинство в парламенте
По предварительным данным ЦИК Грузии, во втором туре парламентских выборов в 48 одномандатных избирательных округах из 50 победили кандидаты правящей партии "Грузинская мечта", сообщает Интерфакс.
По информации сайта ЦИК, в двух избирательных округах - Мтацминдском города Тбилиси и Хашурском в выборах победили независимые кандидаты - Саломе Зурабишвили и Симон Нозадзе.
По итогам парламентских выборов правящая партия получит в новом парламенте 115 из 150 депутатских мандатов, что на два мандата больше конституционного большинства.