Արևը կստանա կապտավուն երանգ. NASA
Երկիրը սույն թվականի նոյեմբերի 15-29 ընկած ժամանակահատվածում կհայտնվի ամբողջական խավարի մեջ: Նման կանխատեսմամբ հանդես է եկել NASA-ն՝ ներկայացնելով նման երևույթի պատճառները, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
NASA-ից հաղորդում են, որ Վեներան ու Յուպիտերը այնպիսի դիրքում կլինեն, որ Վեներայի լուսավորությունը կմեծանա: Արդյունքում մոլորակը դեպի տիեզերք կարտանետի մեծ քանակությամբ ջրածին, ինչն էլ կոնտակտի մեջ կմտնի Արևի հետ: Արդյունքում վերջինիս մակերևույթին կլինի հզոր պայթյուն և Արևը կփոխի գույնը՝ ստանալով կապտավուն երանգ:

Солнце получит синеватый оттенок
Земля в период с 15 по 29 ноября 2016 года в результате взаимного расположения, которое примут Венера и Юпитер, окажется в полной темноте. С таким заявлением выступил глава NASA Чарльз Болден, сообщили в пресс-службе космического агентства, передает ИА REGNUM.
Болден заявил, что обе планеты будут так расположены по отношению друг к другу, что свечение Венеры существенно усилится. В результате в космос будет выплеснут поток водорода, который войдет в контакт с Солнцем.
В результате на солнечной поверхности произойдёт мощный взрыв, и Солнце сменит оттенок: оно приобретёт синеватый оттенок. В таком состоянии наше светило пробудет порядка двух недель.