Բելգիայում նախարարին տուգանել են օրական մոտ 4500 դոլարի չափով՝ սիրիացի ընտանիքին ապաստան չտրամադրելու համար
Left.gr
Բելգիայի միգրացիայի հարցերով նախարար Տեո Ֆրանկենին սպառնում է գույքի առգրավում՝ սիրիացի մի ընտանիքի ապաստան չտրամադրելու պատճառով: Ինչպես հայտնում է BBC-ն,
ավելի վաղ երեք դատական ատյան հաստատել է, որ Հալեպից ընտանիքն արժանի է ապաստան ստանալ երկրում, սակայն Ֆրանկենն անտեսում է դատարանների որոշումը:
Դատարանը Ֆրանկենին օրական 4.450 դոլարի չափով տուգանք է նշանակել Բելգիայում բարեկամներ ունեցող ընտանիքին ապաստան տրամադրելու մասին դատարանի որոշումը չկատարելու համար:
Ֆրանկենն անտեսում է դատարանի որոշումը գիտակցաբար. նա հայտարարում է, որ նա չի տրամադրի ընտանիքին ապաստան, որովհետև դա «կբացի միգրացիայի քաոսի դռները»: Նշվում է, որ տուգանքի չափն արդեն հասել է 30 հազար եվրոյի:

Бельгийский министр оштрафован за отказ впустить беженцев
Министру по делам миграции Бельгии Тео Франкену грозит конфискация имущества из-за его последовательных отказов предоставить убежище в стране сирийской семье. Ранее три судебных инстанции подтвердили, что семья из Алеппо заслуживает убежища, однако Франкен решение судов проигнорировал.
Как передает BBC, суд назначил Франкену штраф в размере 4450 долларов в день за неисполнение решения судов нижестоящей инстанции о предоставлении убежища семье из Алеппо, у которой есть родственники в Бельгии.
Франкен игнорирует решение суда сознательно: ранее он заявлял, что связи семьи с Бельгией недостаточно очевидны и он не будет давать семье убежище, потому что это "откроет дверь хаосу миграции".Размер штрафа, по утверждению самого министра, уже вырос примерно до 30 тыс евро.