Սլովակիայից ժամանած բարձրաստիճան պատվիրակությունը այցելել է Ծիծեռնակաբերդ
Պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոն և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի և ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 3-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Անդրեյ Դանկոն և պատվիրակության անդամները Սլովակիայի Ազգային խորհրդի անունից ծաղկեպսակ են դրել Հայոց մեծ եղեռնի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ և լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց ցեղասպանությունը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին, գրառում կատարել հուշամատյանում։
Անդրեյ Դանկոն, կիսելով իր տպավորությունները, նշել է.- «Վշտակցելով և մեծ հարգանքով խոնարհվելով այս հուշարձանի առաջ՝ ես երբեք չեմ փորձում թաքցնել արցունքներս»։

While on an official visit to Armenia, the delegation members led by Speaker of the National Council (Parliament) of Slovakia Andrej Danko visited Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial on November 3, Armenpress reports citing the Press service of the Armenian Parliament.
On behalf of the Slovakian Parliament Andrej Danko and the delegation members laid a wreath at the Memorial, flowers at the Eternal flame and paid a tribute to the memory of the Genocide victims with a moment of silence.
By sharing his impressions, Andrej Danko wrote in the Commemoration Book: "Sharing the grief and bowing before this memorial with a great respect I never try to hide my tears."