Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 570 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 11-ի ժամը 12:15-ից սկսած ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին լարվածությունը պահպանվել է նաև նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերվա ընթացքում:
Ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից և գնդացիրներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 570 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) և հյուսիսային (Թալիշ) ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 (13 արկ) և 82 (56 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
նչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Карабах: напряженность на передовой сохраняется
По оперативным данным, напряженная ситуация, сложившаяся на карабахско-азербайджанской границе с 12:15 11-го ноября, сохранялась также в ночь на 12 ноября, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
В целом в ночь с 11 на 12 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 55 раз. Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 570 выстрелов.
В северо-восточном (Ярымджа) и северном (Талиш) направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана применили также 60-и (13 снарядов) и 82-миллиметровые (56 снарядов) минометы.
В результате наступательных действий ВС Азербайджана АО НКР потерь не понесла.
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.