Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (7 արկ)` հյուսիսային  ուղղությամբ օգտագործելով նաև ենթափողային նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to operative data, on the night of November 15 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 75 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 1300 shots in the direction of Armenian positions.
In the north-eastern and northern areas of the Karabakh-Azerbaijani border, the Azerbaijani Armed Forces used 60-and 82-millimeter mortars (7 rounds), and in the northern direction - barrel-attached grenade launcher (1 round).