Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (7 արկ)` հյուսիսային  ուղղությամբ օգտագործելով նաև ենթափողային նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в ночь с 14 на 15 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 75 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
В направлении боевых позиций Армии обороны НКР, дислоцированных в северо-восточном и северном направлениях карабахско-азербайджанской границы, ВС Азербайджана применили также 60-и и 82-миллиметровые минометы (7 снарядов), а в северном направлении – подствольный гранатомёт (1 снаряд).
Подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой, продолжая уверенно нести боевое дежурство.