Թրամփը կարող է դառնալ Սիրիայի դաշնակիցը. Ասադ
Դամասկոսը դեռևս որևէ ակնկալիք չունի ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփից, սակայն ահաբեկչության դեմ պայքար սկսելու դեպքում Թրամփը կդառնա Սիրիայի դաշնակիցը: Այս մասին  Radio e Televisao de Portugal-ին տված հարցազրույցում ասել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը:
«Եթե նա (Թրամփը-Tert.am) մտադիր է պայքարել ահաբեկչության դեմ, ապա մենք ինքնըստինքյան դաշնակիցներ կդառնանք այս հարցում, որի շրջանակում համագործակցում ենք նաև Ռուսաստանի, Իրանի և ահաբեկիչներին վերացնել ցանկացող այլ երկրների հետ»,-նշել է Սիրիայի նախագահը:
Ասադը նկատել է, որ անհրաժեշտ է սպասել ևս 2 ամիս, մինչև Թրամփը պաշտոնապես ստանձնի նախագահի լիազորություններն ու պարտավորությունները:

Асад надеется, что Трамп станет "естественным союзником" Сирии
Президент Сирии Башар Асад заявил, что у Сирии пока нет никаких ожиданий от избранного президента США Дональда Трампа, однако он станет "естественным союзником" страны, если начнет борьбу с терроризмом. Об этом он сообщил в интервью Radio e Televisao de Portugal, передает gazeta.ru.
"Если он намерен бороться с терроризмом, то, конечно, мы станем естественными союзниками в этом вопросе, наряду с Россией, Ираном и многими другими странами, которые хотят уничтожить террористов", - заявил Асад.
Тем не менее сирийский президент отметил, что необходимо подождать еще два месяца, когда Трамп законно вступит на пост президента. Также Асад подчеркнул, что администрация США состоит из нескольких сил и "лобби", которые могут влиять на президента.