Լիբիայում կապիկը զինված կոնֆլիկտի պատճառ է դարձել. կա 16 զոհ
Առնվազն 16 մարդ է մահացել, մոտ 50 մարդ վիրավորվել է Լիբիայի հարավում գտնվող Սաբհա քաղաքում 2 թշնամական ցեղախմբերի միջև արդեն 4 օր շարունակվում է զինված կոնֆլիկտի արդյունքում: Ինչպես նշում է Reuters-ը, արյունահեղության պատճառը կապիկն է, որը պատկանել է Քադադֆա ցեղախմբից մի խանութպանի:
Հայտնի է, որ կենդանին հարձակվել է խանութի կողքով անցնող մի խումբ դպրոցականների վրա: Կապիկը քանդել է Ավլադ Սուլեյման ցեղախմբի աշակերպուհիներից մեկի գլխաշորը: Արդյունքում աշակերտուհիների բարեկամները սպանել են թշնամական ցեղախմբի 3 ներկայացուցչի, ինչպես նաև կապիկին:
Դրանից հետո քաղաքում մարտեր են սկսվել տանկերի, ականանետների ու ծանր զրահատեխնիկայի այլ տեսակների կիրառմամբ:

Обезьяна стала причиной вооруженного конфликта в Ливии: 16 погибших
Не менее 16 человек погибли и около полусотни получили ранения в результате продолжающегося уже четвертый день вооруженного конфликта двух враждующих кланов в городе Сабха на юге Ливии. Причиной кровопролития стала обезьяна, сообщает Корреспондент со ссылкой на Reuters.
Животное, которое принадлежало лавочнику из клана Каддадфа, напало на группу школьниц, проходивших мимо его заведения. Обезьяна сорвала головной убор со школьницы из клана Авлад Сулейман. За это родственники девочки убили трех представителей враждебного семейства, а также обезьяну.
После этого, по словам местных жителей, в городе начались бои с применением танков, минометов и другого тяжелого вооружения.