ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու Թալիշ գյուղի արևելյան ուղղությամբ
Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի արևելյան ուղղությամբ, հայտնում է Արցախպրեսը՝ հղում անելով ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությանը:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա)  և  ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա):
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են   ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն (Չեխիա), տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։

В направлении села Талиш состоится мониторинг ОБСЕ
Согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ 28 ноября проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана восточнее села Талиш Мартакертского района НКР, передает Artsakhpress.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, с позиций Армии обороны НКР наблюдение будут осуществлять полевой помощник личного представителя действующего председателя ОБСЕ  Геннадие Петрика (Молдова) и   сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция).
С противоположной стороны линии соприкосновения мониторинг будут осуществлять   Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ  посол Анжей Каспшик и  его полевой помощник  Иржи Аберле (Чехия).