ԼՂՀ-ում հերքում են հայկական ԱԹՍ խոցելու մասին Բաքվի հայտարարությունները
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը հերքել է հայկական ԱԹՍ խոսելու մասին ադրբեջանական կաղմի հայտարարությունները, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Նախօրեին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին խոցվել է անօդաչու թռչող սարք, որը «փորձել է հետախուզական բնույթի թռիչք իրականացնել ադրբեջանական դիրքերի վրա»:
«Ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվություն: Տեղեկատվությունը իրականության չի համապատասխանում», - հայտարարել է Հասրաթյանը:

В Карабахе опровергли заявление Баку о сбитом армянском беспилотнике
Пресс-секретарь минобороны Нагорно-Карабахской Республики полковник Сенор Асратян опроверг заявление азербайджанской стороны о якобы сбитом армянском беспилотнике, сообщает РИА Новости.
В воскресенье минобороны Азербайджана заявило, что на карабахско-азербайджанской границе был сбит беспилотный летательный аппарат (БПЛА), "который пытался осуществить полеты разведывательного характера над позициями ВС Азербайджана".
"Очередная дезинформация азербайджанской стороны. Информация не соответствует действительности", - заявил в понедельник РИА Новости Асратян.