Բունդեսթագում կոչ են արել պատժամիջոցներ սահմանել ՌԴ-ի դեմ՝ Հալեպի զարգացումների պատճառով
Արտաքին քաղաքականության հարցերով բունդեսթագի կոմիտեի նախագահ Նորբերտ Ռյոտգենը և «Միություն 90/Կանաչներ» կուսակցության պատգամավոր Ֆրանցիսկի Բրանտները Բրյուսելից պահանջել են պատժամիջոցներ սահմանել Ռուսաստանի դեմ՝ կապված Սիրիայում տիրող իրավիճակի հետ, գրում են գերմանական ԶԼՄ-ները։
«Անընդունելի է, որ նրանք, ովքեր պատասխանատու են ռազմական հանցագործությունների համար, թռնում են Մյունխեն կամ Փարիզ սուրբծննդյան գնումների համար, մինդեռ կանայք ու երեխաները մահանում են Սիրիայում», - ասվում է փաստաթղթում։
Նշվում է նաև, որ նման պատժամիջոցների ազդեցությունն արագ չի լինի, սակայն Ռուսաստանի նախագահը ստիպված կլինի հաշվի առնել Սիրիայում իր գործողությունների հետևանքները։

В Бундестаге требуют ввести санкции против РФ в связи с событиями в Алеппо
Председатель комитета Бундестага по внешним делам Норберт Реттген и депутат от партии "Союз-90"/"зеленые" Фрациска Брантнер потребовали от Брюсселя ввести санкции против России в связи с продвижением сирийский войск в Алеппо при поддержке России. Об этом со ссылкой на поступившее в редакцию заявление законодателей пишет немецкое издание Spiegel Onlain, передает ТАСС.
"Не должно быть такого, чтобы ответственные за военные преступления летали в Мюнхен или Париж на рождественские распродажи, в то время как в Сирии умирают женщины и дети", - говорится в документе.
Как сообщает Deustche Welle, эффект от экономических санкций проявляется не сразу, однако "Путин должен его учитывать, задумываясь о последствиях своих действий в Сирии".