Դուբայում Հայաստանի ներդրումային միջավայրին նվիրված համաժողով կանցկացվի
2017-ի մարտին Դուբայում Հայաստանի ներդրումային միջավայրին նվիրված համաժողով է անցկացվելու: Դրա կազմակերպումը քննարկվել է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկմանը, որը վարել է նախարար Սուրեն Կարայանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության պաշտոնական կայքէջից:
Քննարկման մասնակիցները պայմանավորվել են ամբողջացնել նախապատրաստական աշխատանքները և ներդրումային ծրագրերը ըստ ոլորտների՝ կապ և տրանսպորտ, էներգետիկա, արտադրություն, ագրոսնունդ, կրթություն, քաղաքաշինություն, բնապահպանություն, հետազոտություն և առողջապահություն, բարձր տեխնոլոգիաներ և հանքարդյունաբերություն։ Կպատրաստվեն համապատասխան շնորհանդեսներ և բիզնես-ծրագրեր՝ համաժողովին ընդառաջ։
Քննարկվել է նաև Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հետ համատեղ ներդրումային հիմնադրամ ստեղծելու հեռանկարը:

Forum on Armenia's Investment Environment to be Held in Dubai
Forum on Armenia's investment environment will be held in Dubai in March 2017. Issues related to the organization of the forum were discussed during a working discussion, held in the Ministry of Economic Development and Investments led by Minister Suren Karayan.
The participants of the discussion agreed to complete the preparation works and the investment projects based on sectors such as communication and transportation, energy, manufacturing, agricultural food, education, urban development, nature protection, research and healthcare, high technologies and mining industry.  Respective presentations and busineness-projects will be prepared befor the forum, the official website of the Ministry of Economic Development and Investments reports.
The prospect of establishing a joint investment fund with the United Arab Emirates was also discussed during the meeting.