Նոյեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (10 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

По оперативным данным, в ночь с 29 на 30 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 45 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 360 выстрелов.
В восточном направлении карабахско-азербайджанской границы (Куропаткино) ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (10 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (6 снарядов).
Подразделения Армии обороны осуществляют полноценный контроль на передовой, при необходимости прибегая также к ответным действиям.