Նոյեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի արևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (10 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

According to operative data, on the night of November 30 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 45 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 360 shots in the direction of Armenian positions.
In the eastern direction of the Karabakh-Azerbaijan border (Kuropatkino) Azerbaijani armed forces used 60-mm mortar (10 rounds) and automatic mounted grenade launchers (6 rounds).
Defense Army units carry out a full control on the front, also resorting to retaliatory actions if necessary.