Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 30-ի լույս դեկտեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2000 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հարավային և հարավարևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /12 արկ/, իսկ արևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական հատվածում`  82 մմ-ոց ականանետ /6 արկ/:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը դիմել են անհրաժեշտ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

According to operative data, on the night of December 1 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani armed forces violated the ceasefire regime about 75 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 2000 shots in the direction of Armenian positions.
In the southern and south-eastern areas of the border Azerbaijani Armed Forces also used heavy machine automatic grenade launcher (12 rounds), and in the eastern direction (Martuni) - 82 mm mortar (6 rounds).
In order to suppress the opponent's offensive activity, the advanced units of the Defense Army took appropriate action and continued confidently carry out their combat tasks.