Մամեդյարովն ու Չավուշօղլուն քննարկել են Ղարաբաղյան հակամարտությունը
Ադրբեջանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Էլմար Մամեդյարովը և Մևլութ Չավուշօղլուն այսօր Բաքվում քննարկել են Ղարաբաղյան հակամարտությունը: Այս մասին հայտարարել է Մամեդյարով համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, փոխանցում է haqqin.az-ը:
Մամեդյարովի փոխանցմամբ՝ Չավուշօղլուն Ղարաբաղյան հակամարտությունը քննարկել է նաև օրերս Անթալիայում Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ:
Հաջորդ շաբաթ կայանալու է ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստ, և Բաքվին հետաքրքիր է շատ հարցերում Անկարայի տեսակետը, հավելել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը:

Мамедъяров и Чавушоглу обсудили Карабах
Главы МИД Азербайджана и Турции обсудили карабахское урегулирование и ситуацию в регионе в целом. Об этом министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров сказал в субботу на совместном с турецким коллегой Мевлютом Чавушоглу брифинге, передает haqqin.az.
По его словам, глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу обсуждал карабахское урегулирование также на встрече с российским коллегой Сергеем Лавровым в Аланье в начале декабря.
На следующей неделе состоится СМИД ОБСЕ, и Баку была интересна позиция Турции по многим вопросам, сказал Мамедъяров.
"Азербайджан в 2017 году объявит о своем намерении принять председательство в "Стамбульском процессе по Афганистану", - сказал глава МИД.