Դեկտեմբերի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /շուրջ 40 անգամ/: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զենքերից և դիպուկահար հրացաններից  հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  ավելի քան 500 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և սահմանի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև արտակարգ միջադեպ: Դեկտեմբերի 8-ին` ժամը 02.45-ի սահմաններում, հյուսիսարևելյան /Մարտակերտ/ ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, 1996թ. ծնված Ալբերտ Հակոբի Պոստոլոկյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

По оперативным данным, в ночь с 7 на 8 декабря ВС Азербайджана на карабахско-азербайджанской границе продолжили нарушать режим перемирия (около 40 раз), сообщает пресс-служба минобороны НКР.
За указанный период противник из автоматического оружия различного калибра и снайперских винтовок произвел в направлении армянских позиций свыше 500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР отвечали на наступательные действия ВС Азербайджана в случае крайней необходимости, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу по всей протяженности карабахско-азербайджанской границы.
В течение ночи произошел инцидент. 8 декабря, около 02:45, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы (Мартакерт), при пока невыясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы Альберт Акопович Постолокян (1996 года рождения).
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего.