Դիարբեքիրում համայնքաապետարանի վրայից հեռացրել են հայերեն գրառումը
Թուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի հարկադիր կատարման աշխատակիցները հանել են Սուրի համայնքապետարանի շենքի վրայի հայերեն և ասորերեն գրառումները, որը տեղադրել էր նախկին քուրդ համայնքապետ Աբդուլլահ Դեմիրբաշը, հայտնում է  haqqin.az-ը՝ Demokrathaber-ին հղումով:
Հաղորդվում է, որ հայերենով և ասորերենով «Սուրի համայնքապետարան» գրառումը հանվել է ներկայիս քաղաքապետի հրամանով: Հայերեն գրառման փոխարեն տեղադրվել է Թուրքիայի դրոշը:
Նշենք, որ Աբդուլլահ Դեմիրբաշը Թուրքիայում առաջին համայնքապետն էր, ով համայնքապետարանի շենքի վրա հայերենով գրառում էր տեղադրել: Նա նաև հայերենով գիրք է հրատարակել:

В турецком Диярбекире со здания мэрии сняли надпись на армянском языке
В турецком Диярбекире сотрудники службы принудительного исполнения сняли надписи на армянском и ассирийском языках, установленные на здании мэрии Сура бывшим мэром-курдом Абдуллахом Демирбашем, сообщает haqqin.az со ссылкой на сайт Demokrathaber.
Согласно информации, надписи "Мэрия Сура" на армянском и ассирийском языках были сняты по приказу Билала Озкана, назначенного вместо задержанного в мэрии Сура курдского мэра города. Вместо снятой надписи на армянском языке установлен флаг Турции.
Отмечается, что Абдуллах Демирбаш был первым мэром в Турции, который на здании мэрии установил вывеску на армянском языке. Абдуллах Демирбаш также издавал книги на армянском языке.