Պետդուման վավերացրել է Հայաստանի հետ ՀՕՊ-ի միավորված համակարգի մասին համաձայնագիրը
ՌԴ Պետդուման դեկտեմբերի 14-ին ընդունել Է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում հակաօդային պաշտպանության տարածաշրջանային համակարգի ստեղծման համաձայնագրի վավերացման մասին օրինագիծը, հայտնում է РИА Новости-ն։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համապատասխան փաստաթուղթը ստորագրվել Էր 2015 թվականի դեկտեմբերի 23-ին Մոսկվայում: Դրանով նախատեսվում Է «հակաօդային պաշտպանության միավորված տարածաշրջանային համակարգի՝ որպես ԱՊՀ-ի մասնակից պետությունների հակաօդային պաշտպանության միացյալ համակարգի բաղկացուցիչ մասի ստեղծում»:

Госдума ратифицировала соглашение с Арменией об объединенной системе ПВО
Госдума РФ приняла законопроект о ратификации соглашения с Арменией о создании объединенной региональной системы ПВО в Кавказском регионе коллективной безопасности, сообщает РИА Новости.
Документ подписан в Москве 23 декабря 2015 года. "Соглашением предусматривается создание объединенной региональной системы противовоздушной обороны как составной части объединенной системы противовоздушной обороны государств - участников Содружества Независимых Государств", - говорится в пояснительных документах к законопроекту.