Պուտինն ու Էրդողանը Սիրիայի հարցով համաձայնության են եկել
Ռուսաստանի ու Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Ռեջեփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ժամանակ քննարկել են ինչպես երկկողմ հարաբերություններն, այնպես էլ իրավիճակը Սիրիայում և Մերձավոր Արևելքում ընդհանրապես, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Հաղորդվում է, որ կողմերը համաձայնության են եկել հնարավորինս շուտ սկսել Հալեպի արևելյան շրջանների խաղաղ բնակչության և ընդդիմության զինյալների տարհանումը:
Էրդողանը վստահեցրել է, որ Անկարան պատրաստ է մարդասիրական միջանցքներ բացելուց հետո ժամանակավոր ապաստան և մարդասիրական օգնություն տրամադրել Հալեպի բնակչությանը:

Эрдоган и Путин договорились по Сирии
В Кремле сообщили о телефонном разговоре лидеров России и Турции. Владимир Путин и Реджеп Тайип обсудили двусторонние отношения, а также происходящее в Сирии и на Ближнм Востоке в целом, передает Росбалт.
Как уточнило турецкое агентство Anadolu, Путин и Эрдоган пришли к договоренности как можно скорее приложить усилия для начала эвакуации из восточного Алеппо мирных жителей и боевиков сирийской оппозиции.
Отмечается, что турецкий президент заверил российского в том, что Турция готова предпринять все необходимые меры, чтобы предоставить временное убежище и гумпомощи жителям Алеппо после открытия безопасных коридоров.