Լիբանանի կառավարության նոր կազմում 2 հայ նախարար կա
Լիբանանի նախագահը հաստատել է տարբեր կրոններ ներկայացնող 30 մարդուց կազմված երկրի կառավարության կազմը՝ վարչապետ Սաադ Հարիրիի գլխավորությամբ, փոխանցում է լիբանանյան NNA գործակալությունը:
Նշենք, որ 30 նախարարներից երկուսը հայեր են՝ Ավետիս Կիտանյանը և Ժան Օղասաբյանը։ Վերջինս համարվում է վարչապետին մոտ կանգնած անձնավորություն, նա նախկինում զբաղեցրել է վարչական զարգացման նախարարի պաշտոնը,  իսկ Ավետիս Կիտանյանը ՀՅԴ-ից է, փոխանցում է armenianweekly.com-ը:
Քաղաքական վակուումը Լիբանանում շարունակվում էր շուրջ 2.5 տարի: Երկրի ղեկավար հաջողվել է ընտրել հոկտեմբերի 31-ին, նոր նախագահ է դարձել գեներալ Միշել Աունը:

В составе нового правительства Ливана два министра - армянина
Президент Ливана утвердил новый кабинет министров во главе с премьер-министром Саадом Харири, сообщает РИА Новости со ссылкой на ливанское национальное агентства NNA.
По данным агентства, утвержден состав из 30 министров от разных конфессий. Пост министра иностранных дел Ливана сохранил за собой зять главы государства Джебран Басиль. В составе правительства два армянина - Аветис Китанян и Жан Огасабян.
Политический вакуум продолжался в Ливане 2,5 года. Избрать президента страны удалось депутатам 31 октября: новым главой страны стал генерал Мишель Аун.