Առավել ինտենսիվ խախտումներ են գրանցվել Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ
Դեկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ-ից, առավել ինտենսիվ խախտումներ են գրանցվել Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ, որտեղ բացի ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ: Ընդհանուր առմամբ ադրբեջանական զինուժն առաջնագծի ողջ երկայնքով հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ  45 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 800 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն, առանց պատասխան գործողությունների դիմելու,  շարունակել են պատշաճ զգոնությամբ  իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

The adversary breached the truce along the border between the Karabakh and Azerbaijan around 45 times, from late Wednesday night to early Thursday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 800 shots toward the Armenian military positions, and by way of different-caliber shooting weapons, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informs.
Most intensive ceasefire violations were recorded at the Martuni defense positions where, aside from rifles and machine guns, the adversary fired also from sniper rifles.
The NKR Defense Army vanguard units, however, continued carrying out—with proper vigilance—the military task set before them, but without taking actions in response.