Թուրքիայում ձերբակալել են խորհրդարանի փոխխոսնակին
Թուրքիայի խորհրդարանի փոխխոսնակ Փերվին Բուլդանը, որը ներկայացնում է քրդամետ Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցությունը, ձերբակալվել է, հայտնում է РИА Ножости-ն՝ վկայակոչելով կուսակցության մամլո ծառայությանը։
«Թուրքիայի փոխխոսնակ, Ստամբուլից մեր պատգամավոր Փերվին Բուլդանը այս առավոտ անօրինական ձերբակալվել է իր տնից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ Թուրքիայի դատախազության հրահանգով ձերբակալվել են Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության 15 պատգամավոր` այդ թվում նաև կուսակցության համանախագահներ Սալահեթթին Դեմիրթաշը և Ֆիգեն Յուկսետաղը: Նրանք մեղադրվում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության հետ կապի մեջ:

В Турции задержали вице-спикера парламента
Вице-спикер парламента от прокурдской Партии демократии народов (ПДН) Первин Булдан задержана турецкой полицией, передает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу партии.
"Вице-спикер парламента Турции, наш депутат от Стамбула Первин Булдан этим утром была незаконно задержана у себя дома в Стамбуле", — говорится в сообщении.
Ранее по запросу прокуратуры Турции были задержаны 15 депутатов турецкого парламента от ПДН, в том числе ее сопредседатели Селахаттин Демирташа и Фиген Юкседаг, которых турецкие власти ранее обвиняли в связях с запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана. Позже 12 депутатов были арестованы судами.