Հունվարի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 350 կրակոց: Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ենթափողային նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

По оперативным данным, в ночь с 5 на 6 января на карабахско-азербайджанской границе зарегистрировано около 35 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 350 выстрелов. В северном направлении границы ВС Азербайджана применил гранатомет (2 снаряда).
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.