Ֆլորիդայի հրաձիգին մեղադրանք է ներկայացվել
ԱՄՆ դաշնային դատախազությունը պաշտոնական մեղադրանք է առաջադրել Ֆլորիդա նահանգի Ֆորտ-Լոդերդեյլ քաղաքի օդանավակայանում հրաձգության կասկածյալ իրաքյան պատերազմի վետերան, 26-ամյա էստեբան Սանտյագոյին. նրան ցմահ բանտարկություն կամ մահապատիժ է սպառնում, հայտնում է The Associated Press-ը:
Նշենք, որ Ֆորտ-Լոդերդեյլի օդանավակայանում հունվարի 6-ին տեղի ունեցած հրաձգության պատճառով զոհվել էր 5 մարդ, վիրավորվել՝ 37-ը:
Դեռևս հատուկ ծառայությունները դժվարանում են պատասխանել, թե արդյոք տեղի ունեցածը ահաբեկչություն էր, թե՝ ոչ: Չի բացառվում, էր Սանտյագոն հոգեկան խանգարում է ունեցել:

Флоридскому стрелку предъявили обвинения
Федеральная прокуратура США предъявила официальные обвинения бывшему военнослужащий Национальной гвардии Эстебану Сантьяго, подозреваемому в стрельбе в аэропорту Форт-Лодердейл (штат Флорида). Как сообщает lenta.ru со ссылкой на Associated Press. 26-летнему мужчине грозит тюремное заключение, вплоть до пожизненного, или смертная казнь.
Стрельба в аэропорту Форт-Лодердейл произошла днем 6 января. В результате погибли пять человек, еще 37 пострадали.
Вопрос о том, было ли нападение террористической атакой, пока остается открытым. Не исключено, что Сантьяго действовал под влиянием психического расстройства.