Հայաստանի ու ԱՄԷ-­ի միջև կհաստատվի առանց վիզայի ռեժիմ
Կառավարությունը հավանություն տվեց Արաբական միացյալ Էմիրությունների հետ քաղաքացիների մուտքի արտոնագրի պահանջի վերացման մասին համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:
«Այս նախագծի նպատակն է զարգացնել թե տուրիզմը, թե գործարար համագործակցությունը»,- նախագիծը ներկայացնելիս ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ն գտնում է, որ փաստաթղթի կնքումը համապատասխանում է ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը և ստանձնած միջազգային պարտավորություններին։ Կառավարության նախորդ նիստում էլ որոշում էր կայացվել ԱՄԷ Դուբայ քաղաքում բացել Հայաստանի հյուպատոսություն:

Между Арменией и ОАЭ будет установлен безвизовый режим
Правительство Армении одобрило предложение об утверждении соглашения, по которому между Арменией и ОАЭ будет установлен безвизовый режим.
Как передает ''Арменпресс'', об этом во время заседания правительства Армении сказал замминистра ИД Армении Шаварш Кочарян.
По его словам, МИД Армении считает, что данное решение соответствует внешней политике Армении и принятым ею международным обязательствам.
На предыдущем заседании правительства Армении было принято решение об открытии в Дубае консульства Армении.