Թրամփի անցումային կառավարության գործադիր տնօրենի պաշտոնում հայ է նշանակվել
ԱՄՆ նորընտիր փոխնախագահ Մայք Փենսը հայազգի Քեն Նահիգիանին նշանակել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի անցումային կառավարության գործադիր տնօրեն, փոխանցում է Panarmenian-ը:
Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ նշվում է՝ Նահիգիանը Թրամփի նախընտրական արշավի ընթացքում գլխավորել է ռազմավարական պլանավորման և աջակցության կենտրոնը: Այժմ նա կօգնի Թրամփի կառավարության առաջադրած թեկնածուներին Սենատում սպասվող լսումների ժամանակ, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը:
«Ընտրություններին հաջորդող այս օրերում Նահիգիանը ոչ միայն պետք է աջակցի նորընտիր նախագահին, այլև պատրաստի մեր հզոր աշխատակազմի անդամներին լսումների համար»,- ասել է Ռիկ Դեարբորնը, ում Նահիգիանը փոխարինել է այս պաշտոնում: Նա հավելել է, որ այսպիսով անցումային կառավարությունը վստահելի ձեռքերում կլինի:
Միլիարդատեր, ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության հաղթած թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հունվարի 20-ին պաշտոնապես ստանձնել է երկրի նախագահի պարտավորությունները:

Армянин назначен исполнительным директором переходной администрации президента США
За переходный процесс новой администрации Белого Дома ответственность будет нести армянин по происхождению Кен Нахигян, вступивший в должность по назначению нового вице-президента США Майка Пенса, передает Sputnik Армения со ссылкой на The Wall Street Journal.
Нахигян сменит на посту Рика Дирборна, который, в свою очередь, займет должность заместителя руководителя администрации. В ходе предвыборной кампании Трампа Нахигян возглавлял Центр по стратегическому планированию и поддержке, сейчас же он будет оказывать поддержку кандидатам новой администрации Белого дома во время слушаний в Сенате США.
"В период после выборов роль Нахигяна повысилась. В его обязанности вошло не только содействие новоизбранному президенту, но и организация слушаний для должностных лиц нашей администрации. Переходный процесс находится в надежных руках Нахигяна", - отметил Дирборн, передавая полномочия Кену Нахигяну.
Нахигян заверил, что доверие со стороны Трампа, вице-президента США и Диброна является для него большой честью.