Ինչպե՞ս է Օբաման անցկացրել առաջին օրը պաշտոնը հանձնելուց հետո
ԱՄՆ 44-րդ նախագահ Բարաք Օբաման, ում պաշտոնավարման ժամկետը լրաացավ հունվարի 20-ին, որպես հասարակ քաղաքացի՝ առաջին օրն անց է կացրել գոլֆի դաշտում: Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը:
Օբաման առավոտյան ժամանել է Կալիֆորնիա նահանգի համաշխարհային կարգի սպորտային ակումբներից մեկը՝ Porcupine Creek Golf Club: Գոլֆ խաղալու համար Օբաման ընտրել է 18 փոսիկով խաղադաշտ: Խաղի ողջ ընթացքում Օբամային ուղեկցել են անվտանգության ծառայության ախատակիցներ:
Գոլֆ-ակումբի սեփականատեր է հանդիսանում միլիարդատեր Լարրի Էլլիսոնը՝ Oracle ընկերության ղեկավարը: Ակումբի անդամ դառնալու համար՝ անհրաժեշտ է հատուկ հրավեր:

Как Обама провел первый день после окончания президентства?
44-й президент США Барак Обама, срок полномочий которого истек 20 января, в первый день в качестве рядового гражданина, отправился на площадку для гольфа. Об этом сообщает РИА Новости ссылаясь на издание Daily Mail.
Обама утром приехал в спорт-клуб, который находится в штате Калифорния недалеко от места, где экс-президент остановился со своей супругой Мишель. Для игры в гольф Обама выбрал 18-луночное поле мирового класса Porcupine Creek Golf Club, которое считается одним из лучших в штате. Все это время неподалеку от бывшего главы государства находились несколько сотрудников службы безопасности.
Владельцем гольф-поля является миллиардер Ларри Эллисон, глава корпорации Oracle. И для того, чтобы стать членом клуба, необходимо приглашение.