Հունվարի 26-ի գիշերը բոլոր մարզերում եղանակը կտաքանա 8-10 աստիճանով. Սուրենյան
Հունվարի 23-24-ին, 25-ի գիշերը հանրապետության տարածքում անտիցիկլոնի ազդեցությունը կպահպանվի, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, Արարատյան դաշտում և Երևանի ցածրադիր գոտում առավոտյան սպասվում է նաև մառախուղ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանն:
Հունվարի 25-ի երեկոյան ժամերից մինչև հունվարի 28-ը ներառյալ Հայաստանը գտնվելու է Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում: Հունվարի 25-ի երեկոյան ժամերից, հունվարի 26-28-ին հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն, լեռնային մարզերում և լեռնանցքներում նաև բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը մինչև հունվարի 25-ը էապես չի փոխվի, իսկ հունվարի 26-ի գիշերը բոլոր մարզերում եղանակը կտաքանա 8-10 աստիճանով, այնուհետև մինչև հունվարի 28-ը կմնա անփոփոխ: Երևանում հունվարի 24-25-ին օդի ջերմաստիճանը գիշերը կանխատեսվում է -14...-16, ցերեկը -5...-7, հունվարի 26-28-ին գիշերը -5...-7, ցերեկը -1....-3 աստիճան ցուրտ:

Суренян: в Ереване ожидается похолодание до -16°C
В период с 23 по 24 января, ночью 25 января на территории Армении воздействие антициклона сохранится, прогнозируется погода без осадков, в Араратской долине и в ряде районов Еревана утром ожидается также туман. Как передает Panorama.am, об этом сообщил начальник Центра метеорологических прогнозов "Армгосгидромета" МЧС Армении Гагик Суренян.
По его словам, с вечерних часов 25 января до 28 января включительно Армения будет находиться под воздействием циклона со Средиземного моря. Снег ожидается на всей территории Армении с вечера 25 января по 26-28 января. В горных районах и на перевалах прогнозируются также метель и низкая горизонтальная видимость.
"До 25 января температура воздуха в Армении существенно не изменится, а ночью 26 января во всех областях республики ожидается потепление – на 8-10 градусов. А затем – до 28 января – температура воздуха останется неизменной.
В Ереване 24-25 января в ночные часы ожидается -14...-16°C, днем – -5...-7°C. А 26-28 января ночью столбики термометров опустятся до -5...-7°C, днем – -1...-3 до °C", – написал Суренян на своей странице в социальной сети Facebook.