ԵԱՀԿ-ն ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի դիտարկում է անցկացրել
Հունվարի 24-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին պլանային դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Սեյսուլան գյուղի հյուսիս-արևմուտքում։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Իրժի Աբերլեն (Չեխիա) և Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա)։
Սահմանի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ դաշտային օգնական Խրիստո Խրիստովը (Բուլղարիա), ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ անձնական օգնական Սայմոն Թիլլերը (Մեծ Բրիտանիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա):

Карабах: миссия ОБСЕ провела мониторинг границ
24 января, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг карабахско-азербайджанской границы северо-западнее села Сейсулан Мартакертского района НКР, сообщает пресс-служба МИД НКР.
С позиций Армии обороны НКР наблюдение осуществили полевые помощники Личного представителя Действующего председателя (ЛПДП) ОБСЕ Иржи Аберле (Чехия) и Геннадие Петрика (Молдова).
С противоположной стороны карабахско-азербайджанской границы мониторинг осуществили полевой помощник ЛПДП ОБСЕ     Христо Христов (Болгария), личный помощник ЛПДП ОБСЕ Саймон Тиллер (Великобритания) и сотрудник офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция).