Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գլեդիս Բերեջիկլյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 24-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետ տիկին Գլեդիս Բերեջիկլյանին
«Հարգարժա՛ ն տիկին Բերեջիկլյան,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Ձեր գիտելիքներն ու հարուստ փորձը լավագույնս կծառայեն ի բարօրություն նահանգի բնակչության։
Նոր Հարավային Ուելսը, առաջատար դերակատարություն ունենալով Ավստրալիայի տնտեսական ու քաղաքական կյանքում, հայտնի է նաև որպես մի երկրամաս, որտեղ մշտապես կարևորել են ժողովուրդների ազատությունն ու իրավահավասարությունը, մարդու իրավունքներն ու համընդհանուր ժողովրդավարական արժեքները։
Այդ իրողության վառ արտահայտությունն է նաև 2012 թվականի հոկտեմբերի 25-ին նահանգի օրենսդիր մարմնի կողմից ԼՂՀ անկախության և նրա բնակչության ինքնորոշման իրավունքի ճանաչման վերաբերյալ բանաձևի ընդունումը:
Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում նոր շունչ ու բովանդակություն կհաղորդվի Արցախի և Նոր Հարավային Ուելսի միջև բարեկամական կապերին՝ նպաստելով փոխշահավետ համագործակցության հաստատմանը։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ՝ Ձեր առաքելության իրականացման ճանապարհին»։

President of Artsakh Received Prime-Minister of the New South Wales of Australia
On 24 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to prime-minister of the New South Wales of Australia Mrs. Gledis Berejikyan.
"Respected Mrs. Berejikyan,
On behalf of the people and authorities of Artsakh and personally myself I cordially congratulate You on the appointment to the post of prime-minister of the New South Wales state of Australia.
I am confident that Your knowledge and rich experience will effectively contribute to further raising the welfare of the state's people.
New South Wales, having a leading role in the economic and political life of Australia, is famous also as a region, where peoples' freedom and equality, human rights and universal democratic values have always been of primordial significance.
The bright evidence of this fact is the resolution on recognition of NKR's independence and its right to self-determination, adopted by the legislative body of the state on October 25, 2015.
I hope that during Your tenure a fresh content will be brought to the friendly ties between Artsakh and New South Wales, contributing to the establishment of mutually beneficial cooperation.
I once again congratulate You, wishing robust health and great success in the realization of Your mission".