Բեռլինում թուրք տաքսիստները սպառնում են Բունդեսթագի պատգամավոր Ջեմ Օզդեմիրին
Բեռլինում թուրքական ծագում ունեցող մի խումբ տաքսիստներ վիրավորել և սպառնալիքներ են հնչեցրել Բունդեսթագի պատգամավոր, Կանաչների կուսակցության համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրի դեմ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին գրում է գերմանական Berliner Zeitung պարբերականը` հայտնելով, որ Օզդեմիրը նամակ է գրել Բեռլինի տաքսիստների միություն` պատելլով իր հետ կատարվածը:
Օզդեմիրը հայտնել է, որ իր դեմ հնչեցված վիրավորանքների ու սպառնալիքների պատճառներից մեկն էլ Բունդեսթագում Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձևի ընդունումն է: «Որևէ խնդիր չեմ տեսնում, երբ արտահայտում են իրենց մտքերը, սակայն սպառնալիքները, վիրավորանքն ու ագրեսիվ վերաբերմունքն ինձ համար վերջին կետն են»,- նամակում ասել է Բունդեսթագի թուրքական ծագում ունեցող պատգամավորը:
Գերմանիայի Բունդեսթագը 2016 թվականի հունիսի 2-ին ընդունեց Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևը: Բանաձևի ընդունման գործում մեծ ջանքեր է գործադրել Կանաչների կուսակցության համանախագահ Ջեմ Օզդեմիրը:

В Берлине турецкие таксисты угрожают депутату Бундестага Джему Оздемиру
В Берлине таксисты – турки по национальности, оскорбили у озвучили угрозы в адрес депутата Бундестага, сопредседателя Партии зеленых Германии Джема Оздемира. Как передает "Арменпресс", об этом сообщает немецкое издание Berliner Zeitung, отмечая, что Оздемир написал письмо в Союз таксистов Берлина, в котором рассказал о произошедшем с ним.
Оздемир сообщил, что одной из причин угроз в его адрес является принятие резолюции о признании Геноцида армян. "Я не против выражения собственного мнения, однако угрозы, оскорбления и агрессивное отношение – это уже крайность", - говорится в письме депутата Бундестага турецкого происхождения.
2 июня 2016 года Бундестаг принял резолюцию о признании Геноцида армян. В деле признания резолюции свой весомый вклад внес и сопредседатель Партии зеленых Германии Джем Оздемир.