ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագաները նախապատրաստում են Նալբանդյանի և Մամեդյարովի հանդիպումը. Հոգլանդ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն աշխատում են Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հաջորդ հանդիպումը կազմակերպելու ուղղությամբ: Ինչպես հաղորդում է haqqin.az-ը, այս մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Ռիչարդ Հոգլանդը:
«Ներկայում գործընկեր համանախագահների հետ մենք քննարկում ենք ԱԳ նախարարների հանդիպման համար օպտիմալ պահը, ինչպես նաև տարածաշրջան համանախագահների այցի առավել հարմար ժամանակը», - ասել է նա:
Ամերիկացի դիվանագետն ասել է, որ անհամբերությամբ սպասում է Հայաստան և Ադրբեջան այցելելու հնարավորությանը:

Сопредседатели Минской группы готовят встречу Налбандяна и Мамедъярова
Сопредседатели МГ ОБСЕ работают над организацией следующей встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана. Об этом, как передает haqqin.az, сообщил новоназначенный американский сопредседатель Ричард Хогланд.
"В настоящее время вместе с коллегами-сопредседателями мы обсуждаем выбор оптимального момента для встречи глав МИД, а также наиболее подходящее время для следующего визита сопредседателей в регион", - сказал он.
Американский дипломат отметил, что с нетерпением ожидает возможности совершить визиты в Армению и Азербайджан.