ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագաները նախապատրաստում են Նալբանդյանի և Մամեդյարովի հանդիպումը. Հոգլանդ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն աշխատում են Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հաջորդ հանդիպումը կազմակերպելու ուղղությամբ: Ինչպես հաղորդում է haqqin.az-ը, այս մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Ռիչարդ Հոգլանդը:
«Ներկայում գործընկեր համանախագահների հետ մենք քննարկում ենք ԱԳ նախարարների հանդիպման համար օպտիմալ պահը, ինչպես նաև տարածաշրջան համանախագահների այցի առավել հարմար ժամանակը», - ասել է նա:
Ամերիկացի դիվանագետն ասել է, որ անհամբերությամբ սպասում է Հայաստան և Ադրբեջան այցելելու հնարավորությանը:

The Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group Igor Popov has expressed the mission’s readiness to arrange a new round of Armenian-Azerbaijani talks over Karabakh conflict at the level of Foreign Ministers.
"The co-chairs of the OSCE Minsk Group have agreed to conduct individual consultations with the Armenian and Azerbaijani foreign ministers on the sidelines of the Munich Conference in mid-February," TASS quotes Ambassador Igor Popov as saying, Tert.am informs.
The diplomat said they are continuing the trilateral peace efforts (Russia-Azerbaijan-Armenia) based upon the agreements reached at the St Petersburg talks last summer.