2016թ.-ին Աֆղանստանում տուժել են 3 %-ով ավել խաղաղ բնակիչներ
Աֆղանստանում պատերազմի հետևանքով զոհված խաղաղ բնակիչների թիվը 2016թ.-ին նախորդ տարվա համեմատ մեծացել է 3 %-ով: Այդ մասին նշվում է ՄԱԿ-ի կողմից այսօր՝ փետրվարի վեցին տարածած զեկույցում, հաղորդում է  Regnum գործակալությունը:
Միջազգային կազմակերպության տարեկան զեկույցում նշվում է, որ 2016թ. ընթացքում Աֆղանստանում տուժել է 11 հազար 418 խաղաղ բնակիչ, որոնցից 3 հազար 498-ը զոհվել են, իսկ 7 հազար 920-ը՝ վիրավորվել:
Զեկույցում նշվում է, որ զոհերի թիվը կրճատվել է 2 %-ով, իսկ վիրավորների թիվն ավելացել է 6 %-ով, ինչը 2015թ. համեմատ 3 %-ի համախառն աճ է ազդարարում:

За 2016 год в Афганистане пострадало на 3% больше мирных жителей
Число пострадавших от войны в Афганистане мирного населения за 2016 год увеличилось на 3% по сравнению с предыдущим годом, говорится в распространенном 6 февраля докладе ООН. Об этом сообщает Reuters, передает ИА REGNUM.
Как указывается в годовом отчете международной организации, за 2016 год в Афганистане пострадало 11 тыс. 418 мирных граждан, из которых 3 тыс. 498 погибли, еще 7 тыс. 920 получили ранения.
Также в докладе подчеркивается, что количество погибших снизилось на 2%, а количество раненых увеличилось на 6%, что дает совокупный прирост на 3% по сравнению с 2015 годом.