Փարիզի քաղաքապետը մտադիր է քաղաքի մեդալը հանձնել Գարո Փայլանին
Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն մտադիր է քաղաքի մեդալը հանձնել Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանին: Այս մասին Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի տարեկան ճաշկերույթի ընթացքում հայտարարել է  Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն՝ իր աջակցությունը հայտնելով Հայաստանի բոլոր բարեկամներին, ովքեր վտանգված են աշխարհում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում կատարելով  Nouvelles d'Armenie-ն իր ելույթում Իդալգոն անդրադարձել է նաև Երևան կատարած այցին:
«Շատ քիչ է պատահում, որ մեկ այլ քաղաքում նման հստակությամբ ունենամ ես իրական նույնական մշակույթի զգացողություն»,- նշել է Իդալգոն: Նա միաժամանակ շեշտել է, որ ցնցված էր Երևանի արդիականությամբ, մասնավորապես ԹՈՒՄՈ կատարած իր այցից: «Մեկնելիս մտածում էի, թե ինչ կարող է Փարիզը տալ Երևանին, վերադառնալիս մտածում էի, թե ինչպես կարող է Երևանն իր նորարարական գաղափարներն ու դինամիզմը փոխանցել Փարիզին»,- ամփոփել է Անն Իդալգոն:

Paris Mayor Intends to Award Garo Paylan with the Medal of City of Paris
During the annual dinner of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France, Paris Mayor Anne Hidalgo announced her intentions on awarding ethnic Armenian deputy of Turkey’s Parliament Garo Paylan with the medal of City of Paris.
As Armenpress reports, referring to Nouvelles d'Armenie Paris Mayor has expressed her support to all her friends of Armenia who are threatened worldwide.
In her speech Hidalgo also commented on her visit to Yerevan. "It’s very rare for me to have such a clear feeling of true identical culture in another city'', she said. At the same time, she stressed she is stunned by the modernity of Yerevan, namely by her visit to TUMO center.
"Upon departing, I thought what can Paris give to Yerevan, upon returning I thought how can Yerevan convey its innovative ideas and dynamics to Paris’’, Hidalgo said.