Մամեդյարով. Ես ասացի Լավրովին՝ խնդրեմ, ես պատրաստ եմ
Բաքուն պատրաստ է մասնակցել Մոսկվայում Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով ՌԴ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպմանը, բայց կոնկրետ ժամկետների վերաբերյալ առաջարկներ դեռ չկան: Այդ մասին РИА Новости-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է երկրի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը:
«Գաղափարը հնչել է, երբ ես եղել եմ Մոսկվայում: Լավրովն առաջարկել է անցկացնել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպում: Ես ասացի՝ խնդրեմ, ես պատրաստ եմ», - հայտարարել է Մամեդյարովը:
Նրա խոսքով՝ հանդիպման մոտավոր ժամկետները չեն քննարկվել: «Դա կպահանջի աշխատանքային ժամանակացույցերի համապատասխանեցում: Դեռ կոնկրետ ժամկետների վերաբերյալ առաջարկներ մենք չենք ստացել, բայց մեր սկզբունքային համաձայնությունը կա»,- ասել է նա:

Глава МИД Азербайджана: "Я сказал Лаврову, пожалуйста, я готов"
Баку готов принять участие во встрече в Москве глав МИД РФ, Армении и Азербайджана по карабахскому урегулированию, но предложений по конкретным срокам пока нет, сказал в интервью РИА Новости министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров.
"Идея прозвучала, когда я был в Москве. Сергей Викторович предложил провести трехстороннюю встречу министров иностранных дел России, Азербайджана и Армении. Я сказал, пожалуйста, я готов", - заявил Мамедъяров.
По его словам, примерные сроки встречи не обсуждались.
"Это потребует согласования графиков. Пока предложений по конкретным срокам нам не поступало, но наше принципиальное согласие есть", - сказал глава МИД Азербайджана.