ԼՂՀ ՊՆ. սահմանին արձանագրվել է լարվածության աճ
Փետրվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր  տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 950 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթներ՝ արձակելով 13 արկ, իսկ հյուսիսային և հարավային ուղղություններոփվ՝ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու նռնականետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 49 արկ, որից 41-ը ականանետերից, 8-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը աչալրջորեն հետևել են առաջնագածում տիրող զարգացումներին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար:

According to operative data, on the night of February 13 on NKR-Azerbaijani border an increase in tension was registered, the press service of the NKR Ministry of Defense infroms.
The opponent violated the ceasefire regime over 80 times using cannon D-44, mortars, rocket-propelled grenades and small arms of various calibers and in the direction of the Armenian positions fired over 950 shots.
In the eastern direction of the border Azerbaijani Armed Forces used guns D-44, firing 13 shells, and in the north and south - 60-u and 82-millimeter mortars, and grenade launchers, firing a total of 49 rounds.
Advanced units of the NKR Defense Army control the situation and take the necessary steps to suppress the opponent's offensive activity.