ԼՂՀ ՊՆ. սահմանին արձանագրվել է լարվածության աճ
Փետրվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր  տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 950 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթներ՝ արձակելով 13 արկ, իսկ հյուսիսային և հարավային ուղղություններոփվ՝ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու նռնականետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 49 արկ, որից 41-ը ականանետերից, 8-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը աչալրջորեն հետևել են առաջնագածում տիրող զարգացումներին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար:

Армия обороны НКР предприняла меры для подавления наступательной активности противника
По оперативным данным, в ночь с 12 на 13 февраля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрирован рост напряженности, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из пушек Д-44, минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 80 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 950 выстрелов.
ВС Азербайджана в восточном направлении границы применили пушки Д-44, выпустив 13 снарядов, а в северном и южном направлениях – 60-и и 82-миллиметровые минометы и гранатометы, выпустив в общей сложности 49 снарядов (41 – из минометов, 8 – из гранатометов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР бдительно следили за развитием ситуации и предприняли необходимые шаги для подавления наступательной активности противника.