Եթե ընտրություններին ընդառաջ Ադրբեջանը պատերազմ հրահրի, քարտեզի երեսից այս անգամ կջնջվի. Բալասանյան
Արցախի հերոս, ԼՂՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը կարծում է, որ Հայաստանի ԱԺ ընտրություններին ընդառաջ՝ Ադրբեջանը կարող է սադրանքների դիմել, բայց եթե պատերազմ հրահրի, քարտեզի երեսից այս անգամ կջնջվի։ Այս մասին նա նշել է tert.am-ի հետ զրույցում:
«Թշնամաբար չեմ վերաբերում Ադրբեջանում բնակվող բնակչությանը, բայց թշնամաբար եմ վերաբերում Ադրբեջանի իշխանություններին։ Մի փաստ կարող եմ ֆիքսել. վերջերս, երբ Աղդամի ուղղությամբ սկսեցին թնդանոթներով կրակել, ես անձամբ ականատես եմ եղել, որ թնդանոթից մոտավորապես 300 մետր առաջ և մոտավորապես 250 մետր ձախ Ադրբեջանի գյուղացիները կարտոֆիլ էին ցանում, իսկ Ադրբեջանի ԶՈւ-ն թնդանոթով մեր դիրքերին է կրակում։ Ի՞նչ իշխանությունների մասին է խոսքը, երբ սեփական ժողովուրդը սահմանին աշխատում է, հանապազօրյա հացի խնդիր ունի, բայց ինքը կրակում է։ Մենք միշտ զուսպ ենք մնում, կարող ենք թնդանոթը ոչնչացնել, բայց խաղաղ բնակիչներին մոտ տարածքում է, միշտ զերծ ենք մնում։
Ճիշտ է, Ադրբեջանի իշխանությունները նենգ են և ստոր, և կարող են փորձել` առիթից օգտվելով, որ ապրիլի երկուսին ընտրություններ են լինելու, բայց, միանշանակ, մենք չենք պարտվելու, եթե Ադրբեջանը կրկին փորձի պատերազմ սկսել ՝ թող ականջին օղ անի պարտության մասին չենք խոսելու, Ադրբեջանը կջնջվի քարտեզի երեսից», - ասել է Բալասանյանը:

Баласанян: если в преддверии выборов Азербайджан вновь попытается начать войну, то будет стерт с карты мира
Герой Арцаха, секретарь Совета безопасности НКР Виталий Баласанян считает, что в преддверии парламентских выборов в Армении Азербайджан может прибегнуть к провокациям, но если он развяжет войну, то на сей раз он будет стерт с карты мира. Об этом он сказал в беседе с Tert.am.
"Я не враждебно отношусь к населению Азербайджана, но враждебно отношусь к властям Азербайджана. Могу зафиксировать один факт: недавно, когда в направлении Агдама начали стрелять из пушек, я лично был очевидцем, как приблизительно в 300 метрах спереди и 250 метрах слева от пушек азербайджанские сельчане сеют картофель, а ВС Азербайджана из пушек обстреливают наши боевые посты.
Что это за власти, когда их собственный народ работает на границе, имеет проблемы с хлебом насущным, а они стреляют?! Мы всегда проявляем сдержанность, можем уничтожить пушку, но она находится вблизи населенного пункта, поэтому мы воздерживаемся.
Правда, власти Азербайджана коварные и подлые, и могут попытаться воспользоваться тем, что 2 апреля будут проходить выборы, но, однозначно, мы не потерпим поражения, если Азербайджан вновь попытается начать войну, то пусть зарубит у себя на носу, что речи не будет о поражении, Азербайджан будет стерт с карты мира", - сказал Баласанян.