Հակառակորդն արկակոծել է Թալիշը, հայկական կողմը կորուստներ չունի
Այսօր առավոտից սկսած հակառակորդը տարբեր տրամաչափի ականանետերից, այդ թվում՝ 120 միլիմետրանոց, և Դ-44 տիպի հրանոթներից շարունակել է հյուսիսային ուղղությամբ խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ պաշտոնական կայքը:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ժամը 10:00-11:30-ի սահմաններում: Ընդհանուր առմամբ արձակվել է 50 արկ, որից 36-ը Դ-44 տիպի հրանոթից, 14-ը՝ ականանետերից: Հատկանշնական է, որ այդ ընթացքում հակառակորդը թիրախավորել է ոչ միայն մարտական հենակետերը, այլև՝ Թալիշ բնակավայրը, որի ուղղությամբ 120 միլիմետրանոց ականետից և Դ-44 հրանոթից արձակել է 4 արկ:
Հրետակոծության արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու և առաջնագծում վերջինիս հետագա սադրանքները կանխելու նպատակով դիմել են պատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана обстреляли село Талиш из миномета и пушки
Начиная с утра пятницы, 24 февраля, ВС Азербайджана из минометов различного калибра, в том числе из 120-миллиметровых, а также из пушек Д-44 продолжили в северном направлении карабахско-азербайджанской границы нарушать режим перемирия. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства обороны Республики Арцах.
Наиболее интенсивные нарушения противником режима перемирия были зарегистрированы в промежуток времени с 10:00 по 11:30 по ереванскому времени. В общей сложности ВС Азербайджана выпустили 50 снарядов, 36 из них – из пушки Д-44, 14 – из минометов.
Примечательно, что за этот период мишенью противника стали не только карабахские боевые позиции, но и населенный пункт Талиш, в направлении которого ВС Азербайджана из 120-миллиметрового миномета и пушки Д-44 выпустили 4 снаряда.
"В результате обстрела потерь с армянской стороны нет.
Подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям для подавления наступательной активности ВС Азербайджана и с целью предотвращения дальнейших провокаций противника на передовой.