Դավիթ Բաբայան. Ալիևը հաշվի չի առնում, թե ում հետ գործ ունի
Արցախի և Ադրբեջանի սահմանին իրավիճակը վերահսկելի է: Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարը, սակայն արտառոց բան այս պահին չկա: Այս մասին ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը, հայտնում է Artsakhpress-ը:
«Հակառակորդը երկու ուղղությամբ դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել, սակայն սա անսպասելի և տարօրինակ զարգացում չէ: Սա այն է, ինչ մենք սպասում ենք ամեն օր: Մենք գործ ունենք ահաբեկչական երկրի հետ: Բացի դրանից, կան որոշ հանգամանքներ, որոնք ավելի են խթանում հակառակորդի նման պահվածքը: Դուք գիտեք, որ այսպես կոչված «Խոջալուի ջարդերի» օրն է, որը կատարել է ադրբեջանական վերնախավը: Նրանք պետք է այդպես հատուկ հիշեն այդ օրը, իսկ հիշելու ձևը նման զարգացումներն են»,- ասել է Բաբայանը:
«Ալիևը հաշվի չի առնում, թե ում հետ գործ ունի: Եթե նրան թվում է, թե  մենք աչալուրջ չենք, չենք պաշտպանելու մեր անվտանգությունը, չարաչար սխալվում է: Դրա համար, տալով մեծ կորուստներ, հետ են շպրտվել: Այնքան են կորուստներ տվել, որ նույնիսկ մի քանի դիակ չեն կարողացել չեզոք գոտուց հանել: Սա է վիճակը»,- հավելել է Դավիթ Բաբայանը:

NKR President Spokesman: If Aliyev Thinks We Will Not Protect Our Security, He Is Completely Wrong
The situation on NKR-Azerbaijan border is under control. The Azerbaijani side continues violating the ceasefire, however there is nothing extraordinary at the moment, Davit Babayan – Spokesman of the President of Nagorno Karabakh (Artsakh Republic), told "Armenpress", Artsakhpress reports.
"The Azerbaijani forces conducted sabotage infiltration attempt at two directions, however this is not an unexpected and strange phenomenon. This is what we expect every day. We deal with a terrorist country. Moreover, there are some factors which further contribute to Azerbaijani such behavior. You know that today is the so-called "Khojaly massacre" day which was carried out by the Azerbaijani top leadership. They must remember this day, and such developments are the way of remembering it", Davit Babayan said.
"Aliyev doesn’t know whom he is dealing with. If he thinks we are not alert, will not protect our security, he is completely wrong. That’s why they have been thrown back by suffering great losses. The losses were so many that they were even unable to remove some bodies from the neutral zone. This is the situation", Davit Babayan said.