Թուրքիան ցավակցություն է հայտնել Ադրբեջանին
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել արցախա-ադրբեջանական սահմանին գրանցված վերջին զարգացումների մասին հատարարությամբ:
Ինչպես փոխանցում է haqqin.az-ը, պաշտոնական Անկարան ցավակցություն է հայտնել ռազմական գործողությունների ժամանակ զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին, ինչպես նաև ողջ ադրբեջանցի ժողովրդին: Թուրքական ԱԳՆ հաղորդագրությունում նշվում է նաև վիրավորների մասին:
Haqqin.az-ը գրում է, որ մինչ այժմ ադրբեջանական ՊՆ-ն հստակություն չի մտցրել փետրվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցածի կապակցությամբ, ինչպես նաև չի հայտնել ադրբեջանական բանակի կորուստների մասին: Լրատվական պորտալը ընդգծում է, որ բավականին տարօրինակ է, որ թուրքական կառավարությունն ավելի տեղեկացված է այդ հարցում, քան ադրբեջանական հասարակությունը:

Турция выразила соболезнования Азербайджану
Министерство иностранных дел Турции выступило с заявлением в связи с последними событиями на карабахско-азербайджанской границе.
Как передает haqqin.az, официальная Анкара выразила соболезнования близким и родным погибших во время боевых действий на карабахско-азербайджанской границе, а также всему азербайджанскому народу. В сообщении также говорится о раненых азербайджанских солдатах.
Haqqin.az пишет, что до сих пор минобороны Азербайджана не внесло ясность относительно событий на карабахско-азербайджанской границе в ночь с 24 на 25 февраля и не сообщило о потерях в рядах азербайджанской армии. Весьма странно, что турецкое правительство оказалось более информированным в этом вопросе, чем азербайджанская общественность, отмечает азербайджанский новостной сайт.